Yaşayan Efsane Bob Dylan
12 Mayıs 2010 Çarşamba - 09:43     1.919 kez okundu.    
Yaşayan Efsane Bob Dylan

Yaşayan Efsane Bob Dylan

Modern müziğin efsane isimlerinden Bob Dylan 21 yıl aradan sonra ülkemize konser vermek üzere geliyor. 31 Mayıs 2010 Pazartesi akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda konser verecek olan sanatçı nostalji rüzgarları estirecek.

Yeni çalışmalarını da hayranlarına dinletecek olan sanatçı unutulmaz bir müzik ziyafeti gecesi yaşatacak.1941 Minnesota doğumlu sanatçının asıl adı Robert Allen Zimmerman’dır. Asi bir gençlik dönemi yaşayan sanatçı 18 yaşındayken üniversiteden atılır. Yirmi yaşına geldiğinde New York’ta ‘Beatnic’ gruplarının arasında yaşar. Görüşleri daima düzene karşı bir başkaldırı niteliğinde, yaşam ve davranışları da o doğrultudaydı. 1963 yılında piyasa çıkardığı ‘The Freewheelin Bob Dylan’ yarattığı etki daima en iyi olma yolunda olan bir müzisyenin doğuşunu haber veriyordu. İçinden geldiği gibi davranan ve farklı kesimlerin ilgi ve tepkisini üzerinde toplayan sanatçı savaş karşıtı anlayışı, aile, aşk, adalet duygusu, Tanrı düşüncesi gibi bir çok sosyal konuya işaret ederek kitleleri peşinden sürüklemeyi başarmıştır. Ünlü şarkıcı Joan Baez, Dylan’ın farklı kişilik çizgisinden etkilenerek duyduğu aşkı sözlerle ifade ederken sanatçıyı adeta tanrılaştırmıştır. Ancak aşkları başka bir kadınla ilişkisi sebebiyle biter. Sıradışı yaşam ve düşünce zinciri içinde Bob Dylan müziğiyle daima zirvede olmuştur. 1973 yılında ‘Pat Garrett and Billy The Kid’ albümüyle oldukça hızlı bir çıkış daha yaparak kendini hayranlarına hatırlatır. Üç yıl geçtikten sonra gelen ‘Desire’ albümü ‘One More Cup of Coffee’ yine büyük fırtınalar estiren başarılı bir klasiktir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.