Yegah Makamı’ndan Şarkılar
20 Şubat 2010 Cumartesi - 10:21     3.790 kez okundu.    
Yegah Makamı’ndan Şarkılar

Yegah Makamı’ndan Şarkılar
İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Cemal Reşit Rey Konserleri 2010 Şubat ayı programı ‘Yegah’ makamında koronun ve soloların icra edeceği eserler yer alıyor.

Konserin birinci bölümünde koro Yegah makamı nda birbirinden eşsiz eserlerle müzik severlerin huzurunda olacak. Sololar’da Hacer Tısoğlu (Kanun), Ege Yıldız (Tanbur) yine birbirinden seçme eşsiz saz eserleriyle kulaklarımızı makamların tatlı nağmeleriyle dolduracaklar. Konserin son solisti Ufuk Caba dört eser seslendirecek. Şef Fatih Salgar’ın yönetimindeki İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu programına şarkı repertuarından seçme eserlerle son verecek. Konser CRR’de 21 Şubat Pazar saat 11:30’da. İyi keyifler..

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.