Yeni Sezonda İş Sanat’a Yıldız Yağmuru
27 Eylül 2012 Perşembe - 11:07     2.212 kez okundu.    
Yeni Sezonda İş Sanat’a Yıldız Yağmuru

Yeni Sezonda İş Sanat’a Yıldız Yağmuru

Kültür ve sanat hayatı nı 12 yıldır takip eden ve başarılı sanatçıları dopdolu bir programla müzikseverler için ağırlayan İş Sanat, 13.yılında yine çok özel projelerle geliyor.

Geçtiğimiz aylarda çok genç yaşta hayata gözlerini yuman yönetmen Meriç Aksoylu 13.sezonun hazırlıklarını tamamlamış ve yine güzel bir çalışmaya imzasını atmıştı. İş Sanat, 13.sezon çalışmalarıyla Meriç Aksoylu’yu saygıyla uğurlarken, yeni yönetmenin arayışları içerisine de girdi. Sanatseverler bu sezonda 29 konser izleyecekler. Birbirinden değerli dünyaca ünlü sanatçı ve toplulukların yanı sıra ülkemizin önemli isimleri de konserlerde yer alacaklar. 3 Kasım 2012 Cumartesi Borusan Filarmoni Orkestrası, Sascha Goetzel şefliğinde ‘Piyanonun Şeytani Meleği’ olarak tanınan başarılı piyano sanatçımız Emre Şen’e eşlik edecekler. 1995 yılında 5.Roma Uluslar arası Piyano Yarışması’nda birincilik ödülüne hak kazanan Emre Şen,  açılış akşamında muhteşem bir konser gerçekleştirecek. Bu yıl ki konser sezonunda yine farklı tınılar, farklı iklimlerden rengarek çalışmalar var. İspanyol şarkıcı Luz Casal, ünlü Flamenko gitar sanatçısı Paco Pena, fado müziğinin başarılı temsilcilerinden Carminha ve Yunanistan’dan bir konuk ‘Şarkıların Yüce Tanrıçası’ olarak adlandırılan diva Marinella, fado kraliçesi olarak anılan Mariza renkli çalışmaları ve sanatsal kişilikleriyle sezona damgasını vuracaklar. Klasik müziğin dev isimlerinden bu yıl 65.yaşını kutlayan çellist Mischa Maisky, kızı ve oğlu Lily ve Sascha Maisky, ‘piyanonun dahisi’ Arcadi Volodos, ülkemizin yetiştirdiği önemli yeteneklerden piyanist Gülsin Onay, piyanist Piyotr Anderszewski, piyanist Lise de La Salle, ünlü keman sanatçısı İsabella Faust, Patricia Kopatchinskaja, Hillary Hahn ve daha birçok başarılı isim sezon konserlerinde sahnedeki yerini alacaklar. Konserlerde caz rüzgarlarından esintiler de var. Cazın önemli isimlerinden efsane David Murray ile Macy Gray’ın dünya turneleri kapsamında İş Sanat etkinlikleri son duraklarından biri oldu. The Puppini Sisters, Kenny Garret Quartet, Hiromi Trio Project, Michel Kamilo, ünlü Flamenko gitarcısı Tomatito, Kurt Elling İş Sanat Sahnesi konuklarına unutulmaz hatıralar bırakacaklar.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.