Yıldız Usmanova Konseri Arena’da
23 Eylül 2011 Cuma - 12:14     3.581 kez okundu.    
Yıldız Usmanova Konseri Arena’da

Yıldız Usmanova Konseri Arena’da

Orta Asya ülkelerinin Madonna’sı olarak sevilen sanatçı Yıldız Usmanova 9 dilde söylediği şarkılar ve sürpriz konuklarla 25 Eylül 2011 saat 21:00’de Kuruçeşme Arena’da hayranlarıyla birlikte olacak. Orta Asya bölgesi, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Tacikistan, Afganistan, Türkmenistan, Rusya, İran ve Pakistan’ın bir bölümünü kapsayan iklim, coğrafya ve siyasi bütünlükleri içerisinde bir arada bulunan ülkelerden oluşur.

 Bölge deniz ulaşımı na kapalıdır. Orta Asya bölgesi tarihin önemli ticaret merkezi olarak İpek Yolu üzerindedir. Göçebe toplulukların bulunduğu bölge olması sebebiyle insanların, ticari malların ve fikirlerin yayılmasında bu bölge önemli rol oynamıştır. Daha önce Sovyetler Birliği’ne bağlı olan Orta Asya ülkeleri birliğin dağılmasından sonra uluslar arası siyasette dikkat çeken bir bölge haline gelmiştir. Orta Asya coğrafyası geniş kara parçasına sahip, tarıma elverişlidir. Kuzeyinde Kutupaltı topraklar, geniş çöller (Taklamakan, Kızılkum, Karakum gibi) elverişsiz bölgeler de bulunmaktadır. Hayvancılık, halkın büyük geçim kaynağıdır. Alarsuları ve anasuları Seyhan nehri, Baykaş, Aral, Hazal gölleridir. Göl ve nehir bölgeleri sulama alanlarını genişlettiğinden tarım yapılmaktadır. Budist ve Şaman dini ne ait geleneklerin yaşatıldığı bölgede İslam ve Hindu dinleri, Konfiçyüsçülük iç içedir. Uzun yıllar Sovyet sömürgesi altında olsa da Orta Asya’da Türk dilleri yaygındır. Özbekçe, Kıpçakça, Moğolca, İrani ve Tibet dilleri konuşulmaktadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.