Yüksek Sadakat’in Eurovision Hüsranı
12 Mayıs 2011 Perşembe - 09:40     2.577 kez okundu.    
Yüksek Sadakat’in Eurovision Hüsranı

Yüksek Sadakat’in Eurovision Hüsranı

Almanya’nın Düsseldorf kentinde gerçekleşen 56.Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi temsil eden Yüksek Sadakat grubu 14 Mayıs 2010’de gerçekleşecek Eurovision finalleri ne giremeyerek yarı final de elendi.

Finale kalan ülkeler arasında Rusya, Sırbistan, Gürcistan, Azerbaycan, Litvanya, Yunanistan, İsviçre, Rusya, İzlanda, Finlandiya bulunuyor. Eurovision Şarkı Yarışması ilk olarak 1956 yılında San Remo Şarkı Festivali’nde Avrupa Yayın Birliği (EBU) tarafından projelenerek, düzenlendi. EBU’nun bu çalışması çeşitli ülke televizyonlarının ortak olarak canlı yayın yapabilme yeteneğini ve kalitesini arttırma ihtiyacından doğdu. 1956 yılından bu yana Eurovision Şarkı Yarışması’na en fazla ev sahipliği yapan ve dolayısıyla yedi birincilik ödüllerini alan ülke İrlanda idi. Avrupa Yayın Birliği (EBU)’nin istatistiklerine göre yarışmayı her yıl 400 ila 600 milyon arasında izleyicisiyle ilgiyle seyrediliyor. Avrupa ülkesi olmamasına rağmen Amerika’da, Güney Kore, Avustralya, Hong Kong, Mısır, Yeni Zelanda, Ürdün ve Kanada yarışmayı tv veya internet üzerinden izliyor. Ülkemizin Eurovision Şakı Yarışması’nda bir birinciliği bulunuyor. 1950 yılında kurulan Avrupa Yayın Birliği (EBU) televizyon kuruluşları dışında radyoları da çatısı altında barındırıyor. Avrupa’dan ve Avrupa dışından üyeleriyle, gözlemci üyeleri, eski üyeler ve onaylı katılım yapan üyeler olmak üzere büyük bir yayın organizasyon grubunu oluştueuyorlar.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.