Yüreklendirme Konseri
14 Mayıs 2010 Cuma - 10:45     1.880 kez okundu.    
Yüreklendirme Konseri

Yüreklendirme Konseri

Başka mesleklerde başarılı çizgileri olan ancak müziğe gönül vermiş ve profesyonellere taş çıkaracak azime ve özgüvene sahip müzik dostları mızın konseri var.

15 Mayıs 2010 Cumartesi saat 20:00’de CRR’de İstanbul Sinfonietta’nın desteğiyle Gürer Aykal’ın şefliğinde ilginç ve renkli bir konser gerçekleşecek. Mozart’tan, Bach’a, Senfonik Pop ’a kadar zengin bir repertuarla dinleyenlerine işitsel bir şölen verecekler. Solistlerin arasında gazeteci kimliğiyle yakından tanıdığımız Sedat Ergin basgitarıyla, Sabancı Üniversitesi dekanlarından Prof.Kemal İnan kemanıyla, Avrupa Birliği eski genel sekreteri Murat Sungar piyanosuyla konserde müzikseverlerin huzurunda olacaklar. Yüreklendirme konseri, müzik yaparken, icra ederken yaş ve sınıf farkının sahnede nasıl yok olduğunun mesajını iletmektedir. Mesleklerinde büyük büyük adamlar olmuş insanların seyirci karşısındaki heyecanlarını paylaşmaları, büyük şirketler yönetmiş, kitlelere büyük mesajlar vermiş, okullar dolusu öğrenciyi mezun etmiş hocaların sahnedeki amatör duruşları oldukça anlamlıdır. Yaşamda üstlendiğimiz gerçek sorumlulukların içinden sıyrılıp, muzipçe gülümsemektir müzik yapmak..Renktir hayata dair. Yüreklendirme konseri kürsülerinde, şömenli masalarının başında, burunlarının ucundaki gözlüklerle işlerine ve çevrelerine ciddi ciddi bakan adamların bir göz kırpışıdır, evrensel bir mesajıdır. Herkes bir müzik aleti çalmalıdır. Evlerin pencerelerinden politika, kavga, kargaşa sesleri yerine müzik sesleri taşmalıdır. Hayatın tüm acılarına ve güçlüklerine direnmenin yolu müzikle dolu olmaktır. Yüreklendirme konserinde başka mesleklerde başarılı olduğu gibi müzikte de başarılarını ispat etmiş müzisyenleri ayakta alkışlarken hepimizin yüreği bir enstrüman çalmak isteğiyle dolu olacak.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.