Yüzyılın Müzik İkonu Paul Anka İstanbul’da
26 Ağustos 2011 Cuma - 11:17     3.346 kez okundu.    
Yüzyılın Müzik İkonu Paul Anka İstanbul’da

Yüzyılın Müzik İkonu Paul Anka İstanbul’da

Yirmibirinci yüzyılın müzik dünyasına damgasını vurmuş ünlü sanatçıların şarkılarına imzasını atan Paul Anka, 14 Kasım 2011’de Haliç Kongre Merkezi’nde saat 21:00’de unutulmaz bestelerinden oluşan repertuarıyla nostalji rüzgarı estirecek.

 Ünlü Billboard dergisi The Beatles, Elvis Presley ve Paul Anka’yı yüzyılın müzik ikonları olarak seçtiklerini belirtti. Kanadalı ünlü sanatçı Paul Anka’nın bestelediği şarkıları bugüne kadar Frank Sinatra, Tom Jones, Nina Simone, Elvis Presley, Celine Dion,Michael Jackson, Buddy Holly, Robbie Williams, Ricky Martin gibi önemli sanatçılar seslendirdi. ‘My Way’, ‘You’re My Destiny’, ‘Lonely Boy’, ‘Put Your Head On My Shoulder’ gibi birçok hit parçaya imza atan sanatçı rock swing ve caz albümleriyle listelerde ilk sırada yer aldı. Kanada ve Fransa’da Altın Plak ödüllerine layık görülen Paul Anka albüm satışları nda da rekor düzeylere geldi. Asıl adı Paul Albert Anka 1941 yılında Kanada’da Ottawa eyaleti nde Ontario kasabasında dünyaya geldi. Lübnan asıllı sanatçı profesyonel müzik kariyerine 12 yaşında başladı. 1956 yılında gerçekleştirdiği ilk plak 300 adet sattıktan sonra, ‘Diana’ isimli parçasıyla 9 milyon satışla büyük üne sahip oldu. TV programları, reklam müzikleri ile birçok popüler parçalar besteleyen ve söz yazan sanatçıyı Kanada’da her yıl 25 Nisan’da Paul Anka günü kutlamalarıyla hayatta iken anılan yegane sanatçılardan biridir. Paul Anka’nın asıl vatanı Lübnan, Doğu Akdeniz kıyısında yer alan Ortadoğu ve Arap ülkesidir. Başkenti Beyrut olan ülkenin sınır komşuları Suriye ve İsrail’dir. Karışık sosyal ve dini yapısıyla Ortadoğu’nun en yüksek yaşam standardına sahip ve politik dengeleri yerine oturmuş ülkesidir. Resmi dili Arapça olan ülkede Fransızca ve İngilizce de konuşulmaktadır. Lübnan, Frankofon ülkeler topluluğu arasında yer almaktadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.