Zuhal Olcay & Bülent Ortaçgil Konseri
23 Haziran 2010 Çarşamba - 10:08     2.320 kez okundu.    
Zuhal Olcay & Bülent Ortaçgil Konseri

Zuhal Olcay & Bülent Ortaçgil Konseri

49.Uluslararası Bursa Festivali açılışını 13 Haziran 2010’da Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın konseriyle Bursa Kültürpark’ta gerçekleştirdi.

Birbuçuk ay sürecek olan ve ülkemizde uzun dönemdir gerçekleşen bir kültür etkinliği olarak tanımlanan Bursa Festivali renkli konuk sanatçıları ve muhteşem konserleriyle devam ediyor. 23 Haziran 2010 Çarşamba saat 21:00’de Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda Zuhal Olcay & Bülent Ortaçgil müzikseverlerin huzurunda olacaklar. Sanatçı Zuhal Olcay 1957 yılında Üsküdar’da dünyaya geldi. Konservatuarda piyano hocası olan teyzesinin desteğiyle Ankara’da tiyatro eğitimine başladı. 1976 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü yüksek lisans programından mezun oldu. Bir yıl Londra’da eğitimini sürdürdükten sonra İzmir Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk yaptı. 1983 yılından itibaren TV filmleri ve sinema çalışmalarının başarısı kendisine ödülleri getirdi. 1986 yılında ‘Martı’ oyununda Nina karakterindeki başarısı Avni Dilligil Tiyatro ödülünü, 1988’de ‘Balkon’ oyunundaki İrma rolüyle Ankara Sanat Ödülü’ne layık görüldü. 1989 yılında Evita müzikalinde rol almasının ardından sesinin farklı tınısı şarkıcılık kariyeri ni başlattı. 1989’da Almanya Altın Film Şeridi’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü ‘Sahne Cennete Veda’ filmindeki rolüyle alarak uluslar arası bir başarının sahibi oldu. 1990 yılında Tiyatro Stüdyosu’nun kurucuları arasında yer alarak 1996 yılında tiyatronun yanarak kapanmasına dek önemli çalışmalar yaptı. 1999 yılında eşi Haluk Bilginer’le kurduğu Oyun Atölyesi’nde sergilediği Berkoff’un ‘Dolu Düşün, Boş Konuş’ oyunuyla Afife Jale ‘En İyi Komedi Kadın Oyuncusu’ ödülünün sahibi oldu. Müzik çalışmalarını Vedat Sakman ve Bülent Ortaçgil’in prodüktörlüğünde yedi albümle genişletti. En sevilen ve ilk albüme adını veren şarkısı ‘Küçük Bir Öykü’ yü 1990 yılında çıkarttı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.